Turystyka w Izraelu 2020/2021

Nikt tak naprawdę dziś nie wie, jak turystyka będzie wyglądać "dzień po epidemii". Wszystkie dotychczasowe dane wskazują bardziej na scenariusz, w którym będziemy musieli nauczyć się żyć z wirusem na co dzień. Nie jest możliwa izolacja całych społeczeństw, rodzin, grup przyjaciół. Na dłuższą metę także nie jest realne ani praktyczne zaprzestanie podróży w ogóle.

Kiedy będą samoloty dla turystów?

Pojawiają się już informację, że granice dla turystów Izrael otworzy w lipcu. Wówczas zniesiony ma być obowiązek odbywania 2 tygodniowej kwarantanny. Na ten moment zarówno w Polsce jak w Izraelu mierzymy się ze wzrostem zachorowań, który nastąpił na początku czerwca. Stąd przewidywany czas otwarcia przesunął się z początku lipca na jego koniec. Trwa odmrażanie gospodarki przy czym turystka jest w tym momencie największym znakiem zapytania w kontekście nowych zachorowań. 

W momencie, w którym informacje te będą potwierdzone i znane będą zasady podróżowania wyślemy Ci email. Dlatego już dziś zapisz się do naszego newslettera, być na bieżąco w kwestiach turystyki w Izraelu.

Czy warto rezerwować wycieczki/loty na Październik/Listopad 2020?

Jesień w Izraelu jest zwykle szczytem sezonu. W tym roku z pewnością będziemy obserwować spadek zainteresowania turystów, co spowoduje, że najbardziej uczęszczane miejsca w Ziemi Świętej będą mniej oblegane. Dla tych, którzy nie boją się pandemii, ludzi młodych, lub tych, którzy przeszli już zachorowanie jest to dobry czas, by zwiedzić Izrael bez tłumów. Z pewnością warto rezerwować loty oraz hotele z możliwością ich odwołania, by w razie czego mieć możliwość odzyskania środków lub przełożenia wycieczki na inny termin. 

Jestem jednak zdania, że Jesień 2020 może być wyjątkowym czasem po epidemii, podczas którego ryzyko zachorowania będzie takie samo w każdym miejscu w Europie, a jednocześnie rezygnacja przez wielu turystów z wakacji w Izraelu podniesie jakość podróżowania i standard przestrzegania higieny w hotelach. 

Czy są już gotowe oferty na jesień 2020 na Izrael?

Ponieważ nie są znane jeszcze odgórne wytyczne dotyczące branży turystycznej, na dzień dzisiejszy obserwujemy firmy turystyczne, które biorą sprawy w swoje ręce i same zaczynają oferować wycieczki w mniejszych grupach, z przeszkolonym personelem w zakresie higieny w czasach pandemii oraz oczywiście oferując różnorodne środki ochrony dla pasażerów (żele antybakteryjne, maseczki, jednorazowe słuchawki). 

W najbliższych miesiącach także Israel Friendly opublikuje ofertę podróży w grupach i indywidualnie na okres Jesień - Zima 2020. Dla bardziej ostrożnych będzie dostępna także oferta na 2021 rok. Zapraszamy do kontaktu. 

Mamy nadzieję, że już niedługo będą Państwo mieli okazję odwiedzić Izrael i odkryć go na nowo, ponieważ w planie mamy także zakątki mniej znane, skarby pustyni i Galilei, które zachwycą swą przyrodą, historią i legendami w formie, która będzie bezpieczna dla Twojej rodzinie i przyjaciołom.

Zachęcam także do śledzenia mojej grupy na Facebook - Wakacje w Izraelu, gdzie publikowane są najświeższe informacje dla turystów.  Do zobaczenia wkrótce!

Israel Friendly na Youtube

Ancient Statue with Mask