top of page

2014 - CO TU SIĘ W OGÓLE DZIEJE Z TĄ WOJNĄ?

Zaktualizowano: 17 sie 2020


O co tu chodzi, czyli pierwszy odcinek konsultacji politycznych na temat kontekstu politycznego Izraela.

Zaprosiłam do wywiadu różnorodnych rozmówców. Każdy z nich wnosi do dyskusji nie tylko swoją obszerną wiedzę, potwierdzoną wykształceniem, ale także osobiste koncepcje oparte na wieloletniej obserwacji dynamiki konfliktu z perspektywy „lotu ptaka“ jak i „lotu…strusia“.

Paulina Celnik – Socjolog. Izraelska pisarka. Autorka książki „Naród Nie wybrany“. Specjalizująca się w problematyce tożsamości wielokulturowej. Wiele lat poświęciła na pracę na rzecz adaptacji olbrzymiej emigracji rosyjskiej (blisko 1,5 mln Żydów rosyjskich) w Izraelu w latach 90. Wykładowca uniwersytecki.

Uri Huppert– Izraelczyk, Żyd polskiego pochodzenia. Dziennikarz, prawnik, pisarz. Jest komentatorem BBC na temat sytuacji na Bliskim Wshodzie. Mieszka w Izraelu od 50 roku. Po ukończeniu prawa na Uniwersytecie w Jerozolimie, pełnił przez kilka lat funkcje w administracji państwowej. W 1973 został radnym miasta Jerozolimy. Obecnie prowadzi kancelarię adwokacką. Pisze dla polskich magazynów i dzienników opiniotwórczych.

Meron Medzini– tzw. „wiśnia na torcie“. Naoczny świadek powstania państwa Izrael, wszystkich wojen, przemian i tzw. „blisko-wschodnich zjawisk“. Jego rodzina pochodziła z Polski. Przybyli do Palestyny na początku XX wieku. Nazwisko rodowe: Miedziński. Jego rodzice współpracowali z takimi postaciami jak Golda Meier, Arlozorov, Eskhol. Wykształcił się w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie w Nowym Yorku oraz na Harwardzie. W latach 1962-1978 – pracował jako Dyrektor Rządowego Biura Prasowego. Od wielu lat jego pasją jest nauczanie, pracuje więc wciąż jako profesor akademicki w Izraelu i za granicą.

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page