top of page

Chcesz poznać prawdę? Zobacz nowy filmik na IF "Rozmowy o szczepionce prof. Gili Regev - Yochay"


Nie ma dnia żebym nie otrzymywała od moich znajomych prośb o weryfikację krążących po internecie emocjonlanych filmików z Izraela. Ludzie pytają się mnie, czy po ulicach chodzi policja, czy ludzie się boją i czy rzeczywiście osoby niezaszczepione nie mogą pójść do sklepu czy restauracjii. Mówi się o terrorze szczepień i przymusie. To się pięknie sprzedaje i nawet jestem w stanie zrozumieć wątpliwości osób, które nie chcą na razie się zaszczepić, bo to względnie nowa technologia. Ale nie jestem w stanie zrozumieć i nigdy się z tym nie pogodzę, że ludzie kłamią podając nieprawdziwe fakty lub luźne interpretacje rzeczywistości tylko po to, by uzasadnić swoją tezę.


Co innego powiedzieć, że nie zgadzam się na szczepienie i chcę walczyć o swoje prawo pójścia na siłownię czy do teatru a czym innym jest zaprzeczanie pandemii, długotrwałych skutków przechorowania Covid czy mówienie, że nie istanieją dane na temat skuteczności szczepionki lub, że nie monitoruje się odczynów poszczepiennych. Ostatnio internet opanowały nagłówki mówiące, że poziom przeciwciał spadł w 2 miesiące po podaniu II dawki i od razu w internecie zawrzało. Yalla! Antyszczepionkowcy szaleją z radości. A jaka jest prawda? Jakie są fakty poza nośnym nagłówkiem? Kto doczytał? Niewielu. Poszło w świat.


Przeraża mnie także, że tak wiele osób nie uważa za wiarygodne źródło słów lekarzy, którzy na co dzień pracują przy chorych na Covid lub wręcz badają samą szczepionkę i jej skutki. Dlatego co jakiś czas będę publikować materiały, które mogą stanowić źródło autentycznych informacji.

Dziś krótki wywiad z Prof. GIli Regev- Yochay. Jest ona lokalnym autorytetem w dziedzinie chorób zakaźnych w szpitalu Sheba Medical Center w Ramag Gan niedaleko Tel Aviv. To ona jest odpowiedzialna za monitorowanie poziomu przeciwciał w grupie 2500 pacjentów, którzy zgodzili się przyjąć szczepionkę Pfizer i także ona może najwięcej powiedzieć o wynikach tych badań. Udało mi się także zapytać o kilka innych rzeczy - na przykład o to, czy rzeczywiście ludzie umierają po podaniu szczepionki.

Chcesz zrozumieć więcej i głębiej? W drodze już kolejny wywiad z prof. biochemii i bioinformatyk Michhal Linial na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page