top of page
ASK & TRAVEL RGB A1.png

Ask and Travel to butikowe biuro podróży zarejestrowane w Izraelu w listopadzie 2017 roku. Jest to firma rodzinna, której właścicielami są Karolina i Shahak Mints. Biuro Ask and Travel jest licencjonowanym operatorem turystycznym przez Ministerstwo Turystyki Izraela. Na stałe współpracujemy z freelancerami i przewodnikami w Izraelu i operatorami w Jordanii, by zapewnić najwyższą jakość usług. 

Karolina zajmuje się zarządzaniem turystyką przyjezdną do Izraela oraz Jordanii, zaś Shahak zajmuje się usługami turystycznymi na potrzeby klientów biznesowych, podróżujących po całym świecie. Ponieważ nazwa Israel Friendly wciąż przyciąga najwięcej czytelników, a firma nie zajmuje się wyłącznie turystyką w Izraelu, zdecydowaliśmy się na przyjęcie nazwy bardziej uniwersalnej dla naszej podróżniczej działalności.  

Nazwa firmy ASK and Travel ma dla nas znaczenie osobiste. Kiedy w 2017 roku zaczynaliśmy swoją działalność na świat przyszedł nas pierwszy syn Adam, który wywrócił nasz świat do góry nogami, także w sensie zawodowym. Nie byliśmy w stanie zwyczajnie wrócić do poprzednich miejsc pracy. Chcieliśmy mieć możliwość spędzania z synem cennego czasu. Stąd 3 litery ASK to pierwsze litery członków naszej rodziny (Adam, Shahak i Karolina), zaś druga część nazwy odnosi się do naszej misji pomocy podróżnym w przygotowaniu wymarzonych wakacji zarówno w Izraelu jak i na świecie. Blog Israel Friendly, który działa już ponad 7 lat jest także miejscem, gdzie bardzo często otrzymuję zapytania od Polaków z całego świata zainteresowanych Izraelem oraz wakacjami w tym pięknym kraju

Shahak jest zapalonym podróżnikiem. Odwiedził w sumie 42 krajów oraz 41 z 50 stanów w USA,  nie licząc wielu odwiedzonych terytoriów pod kontrolą Stanów Zjednoczonych. W samych Stanach Zjednoczonych był ponad 400 razy. W Ask and Travel na co dzień pomaga klientom biznesowym organizując dla nich przeloty, hotele, ubezpieczenia oraz trasy podróży po całym świecie. Posiada także dostęp  do systemu IATA, co daje mu możliwość nabywania biletów lotniczych na trasach całego świata bezpośrednio u linii lotniczych. 

10995292_10152737437885765_3920596084583

Shahak

Agent turystyczny, Podróżnik, Szef Kuchni

971582_10201917163523703_930000138_n.jpg

Karolina

Operator wycieczek w Izraelu, Blogerka, Psycholog

bottom of page