Ask and Travel to butikowe biuro podróży zarejestrowane w Izraelu w listopadzie 2017 roku. Jest to firma rodzinna, którą tworzą Karolina i Shahak Mints.

Karolina zajmuje się zarządzaniem turystyką przyjezdna do Izraela oraz Jordanii, zaś Shahak zajmuje się usługami turytycznymi na potrzebę klientów biznesowych podróżujących po całym świecie. Ponieważ nazwa Israel Friendly wciąż przyciąga najwięcej czytelników, a firma nie zajmuje się wyłącznie turystyką w Izraelu dlatego zdecydowaliśmy się na przyjęcie nazwy bardziej uniwersalnej dla naszej działalności.  

Nazwa firmy ASK and Travel ma dla nas znaczenie osobiste. Kiedy w 2017 roku zaczynaliśmy swoją działalność na świat przyszedł nas pierwszy syn Adam, który wywrócił nasz świat do góry nogami także w sensie zawodowym. Nie byliśmy w stanie zwyczajnie wrócić do poprzednich miejsc pracy. Chcieliśmy mieć możliwość spędzania z synem cennego czasu. Stąd 3 litery ASK to pierwsze litery członków naszej rodziny (Adam, Shahak i Karolina) zaś druga część nazwy odnosi się do naszej misji pomocy podróżnym w przygotowaniu wymarzonych wakacji zarówno w Izraelu jak i na świecie. Blog Israel Friendly, który działa już 6 lat jest także miejscem, gdzie bardzo często otrzymuję zapytania od Polaków z całego świata zaiteresowanych Izraelem oraz wakacjami w tym pięknym kraju

Shahak jest zapalonym podróżnikiem. Odwiedził w sumie 42 krajów oraz 41 z 50 stanów w USA  nie licząc licznie odwiedzonych terytoriów pod kontrolą Stanów Zjednoczonych. W samych Stanach Zjednoczonych był ponad 400 razy. W Ask and Travel na co dzień pomaga klientom biznesowym organizujac dla nich przeloty, hotele, ubezpieczenia oraz trasy podróży po całym świecie. Posiada także dostęp  do systemu IATA, co daje mu możliwość nabywania biletów lotniczych na trasach całego świata bezpośrednio u linii lotniczych. 

O Karolinie, czyli o mnie możecie przeczytać w zakładce "TUTAJ". 

Adam Mints

  • Grey LinkedIn Icon

Mały Manager...

Shahak Mints

  • Grey LinkedIn Icon

Agent turystyczny, podróżnik, Szef Kuchni

Karolina Mints

  • Grey LinkedIn Icon

Operator wycieczek w Izraelu, Blogerka, Psycholog