top of page

MASADA BEZ TAJEMNIC Z PRZEWODNIKIEM ZA FREE

Zaktualizowano: 30 paź 2021


TA INFORMACJA JEST JUŻ NIEAKTUALNA.


Planujesz wyjazd do Izraela? W świat poszła fama, że w Izraelu wszystko jest niebotycznie drogie. I jest to po części prawda. Hotele, taksówki czy wycieczki są stosunkowo drogie. Są jednak takie inicjatywy i wydarzenia dedykowane turystom, które nie kosztują NIC, albo bardzo niewiele. Do takich okazji należy inicjatywa Wild Trails, którzy oferują bezpłatne zwiedzanie Twierdzy w Masadzie z anglojęzycznym przewodnikiem, który niezwykle ciekawie opowiada o tym jednym z najbardziej historycznych i ważnych miejsc w Izraelu. Jak się o tej możliwości dowiedziałam to postanowiłam Wam o niej czym prędzej napisać:)

Kiedy odbywają się wycieczki?

W każdą NIEDZIELĘ i ŚRODĘ o godz. 11:00

Jak się zapisać?

Program:

Masada jest jednym z najważniejszych parków w Izraelu nie bez przyczyny. Wraz z niezwykłym widokiem na Morze Martwe i majestatyczną Pustynię Judzką Forteca - Masada jest bogatym historycznie miejscem istotnych i bardzo ciekawych wydarzeń na przestrzeni wieków. W trakcie wycieczki certyfikowany przewodnik UNESCO przeprowadzi Was przez legendy i autentyczne historie poszczególnych mieszkańców Fortecy od czasu jej powstania aż po dzień dzisiejszy. Wsłuchacie się w historię paranoicznego króla Heroda, żydowskich rebeliantów Zelotów i ich odważnej decyzji wobec najazdu wojsk romańskich i wiele innych.

Przewodnik ma talent do opowiadania historii, dzięki czemu opowiada z bakcylem ale i zwięźle. Wycieczka cieszy się dużym powodzeniem ponieważ jest nasycona najciekawszymi wątkami a nie przynudnymi datami i jest za darmo!

Nawet jeśli byłeś już kiedyś w Masadzie z pewnością ta wycieczka rzuci na Twoje wyobrażenia nowe światło

Jak to sobie zorganizować?

1. Weź autobus z Jerozolimy do Masady (numer 486)

2. Wysiądź na przystanku Masada

3. Wejdź lub wjedź na górę Twierdzy w Masadzie. Uczestnicy wycieczki spotykają się już na górze Twierdzy, więc albo możesz wejść piechotą (ok 45 min drogi) lub wjechać kolejką. Zaplanuj sobie to czasowo, by na godz. 11:00 być już na górze.

Przewodnik będzie czekał na uczestników w budce naprzeciwko kolejki liniowej

Co warto jeszcze wiedzieć?

  • Na miejsce spotkania trzeba udać się samemu, co oznacza, że wyjazd kolejką czy wejście do Parku Narodowego jest odpłatne.

  • Przewodnik przykłada dużą uwagę do jakości swojej usługi. Jeśli jesteś z niej zadowolony nie zapomnij o zostawieniu napiwku, który jest częścią tutejszej kultury.

  • Weź ze sobą wodę i nakrycie głowy.

  • Możliwe jest dokupienie transportu lub zorganizowanie wycieczki prywatnie.

  • Język angielski: Przewodnik mówi w sposób wyraźny i zrozumiały dla przeciętnego "użytkownika języka angielskiego". Już poziom intermediate powinien w zupełności wystarczyć, aby spokojnie zrozumieć treść wycieczki.

DAJ ZNAĆ JAK BYŁO!

0 komentarzy
bottom of page