top of page

Jordania - aktualne zasady wjazdu 2022 update 17.02

Zaktualizowano: 18 lut 2022Od marca 2020 Jordania pozostaje nieprzerwanie otwarta dla turystów. Jest to bardzo dobre posunięcie kraju, który w ostatnich latach właściwie przeżywa oblężenie turystów. I nie bez powodu. Jordania jest przyjazna, bezpieczna i jeszcze nieodkryta. Większość turystów swoje kroki kieruje w stronę magnetyzującej Petry oraz Pustyni Wadi Rum. Powoli budzi się w odwiedzających chęć eksplorowania innych obszarów jak choćby licznych zamków na pustyni, rezerwatu Dana czy nie mniej monumentalnych pozostałości po Cesarstwie Rzymskim w okolicach Jerash.W dniu 17.02 oficjalnie zniesiono częśc restrykcji dla turystów przybywających do Jordanii.Nie musisz być zaszczepiony


W przeciwieństwie do Izraela, który wpuszcza jedynie osoby z ważną szczepionką Jordania przyjmuje wszystkich turystów bez względu na status szczepienia. Osoby zaszczepione nie mają w Jordanii żadnych dodatkowych przywilejów.

Od 1 marca wszyscy turyści przybywający do Jordanii NIE MUSZĄ wykonywać testu PCR ani przed przylotem ani po przylocie do Jordanii. Nadal przed wylotem należy:

  • Posiadać ubezpieczenie z klauzulą pokrywającą koszty leczenia COVID 19 (nie dotyczy osób podróżujących z powodów medycznych);

  • Zarejestrować się na portalu www.visitjordan.gov.joCzy w Jordanii obowiązują maseczki?


Tak, jest to obowiązkowe i nie zastosowanie się do tego nakazu może poskutkować mandatem w wysokości 60 JOD czyli 85 USD. Nie tylko w teorii ale i w praktyce wszyscy noszą maseczki. Maseczka nie obowiązuje na zewnątrz.
Czy mogę podróżować z Izraela do Jordanii?


Informacja pochodzi z dnia 7 lutego, czyli jest świeża.

Tak, możesz przekroczyć granicę Jordan River (Jordan River Corder Crossing) na północy po spełnieniu wymagań:

  • Należy zarejestrować się na stronie www.visitjordan.gov.jo (ta sama strona co powyżej)

  • należy pokazać negatywny test Covid test PCR do 72h przed przekroczeniem granicy z Jordanią


Czy mogę podróżować z Jordanii do Izraela?


Tak, wraz z nowymi zasadmi możesz przekroczyć granicę Jordania - Izrael o ile spełniasz warunki związane z koniecznością zaszczepienia oraz musisz wykonać test PCR do 72 h przed przekroczeniem granicy z Izraelem oraz dodatkowy na terminalu na swój koszt. Czyli obowiązują wszystkie zasady jak w przypadku przekraczania granicy przez lotnisko Ben Gurion. Przeczytasz o nich TUTAJ. Jedyna różnica to konieczność wykonania testu PCR a nie wybór między testem antygenowym a PCR. Tutaj jest wyraźny wymóg testu PCR.

Podobnie jak po przekroczeniu granicy przez lotnisko nadal należy udać się na samoizolację do czasu otrzymania wyniku lub jeśli upłynęło 24 h. Cokolwiek nadejdzie jako pierwsze.Organizuję wycieczki prywatne i grupowe po Jordanii. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
Nie wstydź się! Zajrzyj także do sklepu online


Są nowe zapachy perfum od Zielinski & Rozen, nowe naszyjniki z kolekcji pojedynczych sztuk oraz słodki kubeczek i wafelek z migdałami.
0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page