top of page

Aktualności dla turystów i biur podróży - update 6.09.2020
Aktualności z dnia 6.09.2020


Na dzień dzisiejszy nadal obowiązuje zakaz wjazdu turystów do Izraela do dnia 1.10.2020. Jest to po prostu przedłużenie zakazu z Marca 2020. (źródło: :LINK), czyli przynajmniej do 1.10.2020 wycieczki i osoby indywidualne nie będą wpuszczane do Izraela z żadnego kraju. Nieistotny jest tutaj status kraju (zielony czy czerwony).

Prezes Stowarzyszenia Turystki w Izraelu Yossi Fattal ma nadzieję, że turystyka przyjezdna wznowi się w ostatnim kwartale 2020 roku. A jak będzie to absolutnie niewiadomo.

Od poniedziałku (7.09.2020) zdecydowano o zamknięciu 31 dzielnic i miast w Izraelu z uwagi na drastycznuy wzrost zachorowań w tych lokalizacjach. Zamknięcie dotyczy m. in. Tyberiady. Od dnia 18.09 rozważany jest całkowity lockdown na święta Nowego Roku - Rosh Hashana.

Z uwagi na powyższe nie spodziewamy się zmian dotyczących wpuszczania turystów po 1.10.2020. Zakaz ten zostanie najprawdopodobniej przedłużony.


Poza powyższym istnieją wyjątki, w których obcokrajowcy mogą ubiegać się o zgodę na wjazd: (źrodło: LINK)

 • Obcokrajowiec, który jest zamężny lub żonaty z obywatelem Izraela

 • Obcokrajowcy o statusie "Permanent Resident"

 • Obcokrajowcy, których izraelscy partnerzy złożyli wniosek o zarejestrowanie związku i wizę partnerską

 • Obcokrajowcy przebywający za granicą zamężni lub żonaci z obywatelem Izraela oraz ich dzieci.

 • Dzieci niepełnoletnie rodziców, których jeden rodzic jest obywatelem Izraela i żyje w Izraelu zaś drugi rodzic żyje za granicą.

 • Zagraniczni studenci, którzy chcą i mogą studiować w Izraelu w aktualnym roku akademickim.

 • Pełnoletni studenci zagrnicznej Jesziwy, którzy chcą studiować w Izraelu

 • Byli i obecni uczestnicy programu MASA

 • Eksperci zgodnie z zapotrzebowaniem poszczególnych gałęzi gospodarki Izraela

 • Artyści, sportowcy, ludzie kultury - za rekomendacją Ministerswa Kultury, Sportu.

 • Wolontariusze zgodnie z programem dla wolontariuszy. Zgodę na wjazd załatwia dana organizacja odpowiedzialna za program wolontaryjny.

 • "Turyści medyczni", czyli osoby które przyjeżdżają na prywane leczenie do Izraela.

 • Obcjokrajowiec, których członek najbliższej rodziny obchodzi ważne wydarzenie rodzinne: ślub, narodziny, bar/bat Mitzwa, pogrzeb.

 • Rodzina odwiedzająca żołnierza odbywającego służbę w Izraelu.

 • Rodzina wolontariuszy i pracowników socjalnych pracujących w Izraelu


Obywatele Izraela chcący podróżować lub wrócić do Izraela z zagranicy powinni śledzić stronę Ministerstwa Zdrowia, gdzie aktualizowane są poszczególne kraje i ich status związany z koniecznością wykonywania badań czy odbywania kwarantanny po powrocie do Izraela.

Zobacz stronę - LINK. Ostatnia aktualizacja listy krajów jest z dnia 31.08.2020.

Aktualności z dnia 23.08.2020

Władze Izraela przedłużyły zakaz wjazdu do Izraela przez turystów do dnia 1.10.2020. Do tego czasu do Izraela mogą wlecieć:

 • Obywatele Izraela

 • Rezydenci mieszkający w kraju

 • Obcokrajowcy pod wybranymi warunkami*

*rodzina obywateli Izraela w związku z ważnym wydarzeniem rodzinnym (ślub, pogrzeb, bar/bat micwa ect.). W takiej sytuacji należy przygotować stosowne dokumenty oraz uzyskać zgodę Konsulatu Izraela w danym kraju, z którego chce się przylecieć. W takiej sytuacji trzeba także wykazać możliwość odbycia 14 dniowej kwarantanny jeśli przylatujemy z kraju czerwonego. Polska jest na razie na liście krajów czerwonych.

Więcej szczegółów odnośnie składania wniosku TUTAJ


Lista krajów zielonych, po przyjeździe z których (na wymienionych powyżej warunkach) nie trzeba odbywać kwarantanny:Wielka Brytania, Słowenia, Nowa Zelandia, Gruzja, Dania, Austria, Kanada, Estonia, Rwanda, Włochy, Finlandia, Łotwa, Hongkong, Niemcy, Węgry, Cypr, Litwa, Grecja, Chorwacja i Bułgaria.


Źródło: LINK


Aktualności z dnia 21.08.2020

Mija kolejny tydzień bez wiążących wieści w kwestii turystyki do Izraela. Do końca sierpnia ma być znany plan rządzących na wznowienie turystyki nie oznacza to jednak, że zaraz po jego opublikowaniu szybko wznowione będą loty. Na pewno wprowadzenie planu w życie zajmie trochę czasu. Na razie nie wiadomo nic poza tym, że na lotnisku przygotowywane są stoiska do szybkich badań na koronawirusa. Poniżej kilka faktów dotyczących lotów i podróży, dla wszystkich którzy gubią się gąszczu różnych informacji:


 1. Dziś (21.08) strona polska przedłużyła zakaz lotów do i z Izraela oraz wielu innych krajów do 8 września. LINK

 2. Nie ma lotów pomiędzy Polską a Izraelem pomimo, że takie loty można znaleźć w ofercie linii lotniczych, a nawet takie zakupić. Moja sugestia: Nie kupujcie biletów dopóki nie zostanie wznowiony oficjalnie ruch turystyczny pomiędzy naszymi krajami. Czasem do ostatniej chwili linie lotnicze nie informują o tym, czy dany lot się odbędzie czy nie, więc turyści sądzą, że wszystko jest ok.

 3. W zeszłym tygodniu Izrael rzeczywiście uruchomił listę krajów, z których można przylecieć do Izraela: czerwonych (wymóg kwarantanny i testu) i zielonych (bez testów i bez kwarantanny) ALE dotyczy to na razie jedynie obywateli Izraela oraz ich rodzin lub szczególnych przypadków, na które potrzeba osobnej zgody.

 4. Nie dotyczy Polaków ale jest ciekawostką: Na ten moment Izrael podpisał 3 umowy o wymianie turystycznej bez kwarantanny przy powrocie w czasie COVID-19 a są to: Grecja (wybrane wyspy i miasta oraz limit 600 Izraelczyków na miesiąc), Bułgaria oraz Chorwacja. Wciąż lecąc do tych krajów Izraelczycy muszą zrobić test na koronawirusa w kraju ale i w kraju przeznaczenia.

To odpowiedzi na wiele pytań, które przewijają się w Waszych wiadomościach. Mam nadzieję, że nieco więcej wiadomo. Jeśli macie dodatkowe pytania dajcie znać w komentarzach. Będziemy szukać odpowiedzi. Tymczasem dobrego Szabatu i udanego weekendu!

0 komentarzy

Comments


bottom of page