top of page

I znowu się otwieramy! Mazal Tov!

Zaktualizowano: 12 sty 2022


Wygląda na to, że znowu na jakiś czas otworzy się tzw. pandemiczne okno turystyczne, które pozwoli wjechać obcjokrajowcom do Izraela po ponad miesięcznej przerwie. Już nie świętujemy otwarcia, nie emocjonujemy się, bo niewiadomo ile ta feta potrwa.

Ale nie przyszliście na moją stronę słuchać utyskiwań tylko dowiedzieć się w żółnierskim skórcie co wiadomo na dziś w kwestii otwarcia granicy dla turystów.09 stycznia 2022 (data poprawiona. Wcześniej media podały, że 10.01)

Otwarcie ma obowiązywać od 9 stycznia, czyli od najbliższej niedzieli. Od północy z 8/9 stycznia obcjokrajowcy, którzy wylądują na lotnisku Ben Guriona zostaną wpuszczeni do kraju spełniając oczywiście wszystkie wymagania związane z pandemią. Wspominam o północy dlatego, że lot z Warszawy wyrusza przed północą a ląduje już po północy. Dla kogoś kto ma już bilet wykupiony w liniach LOT może się to okazać zbawienne.

Zielone, pomarańczowe, czerwone


Tak samo jak poprzednio Izrael publikuje listę krajów, które określa za pomocą kolorów. Osoby przybywające z krajów określonych kolorem zielonym lub pomarańczowym mogą przekroczyć granicę po spełnieniu wymagań covidowych (testy, certyfikaty szczepień ect.). Osoby z krajów czerwonych nie mogą przylecieć w ogóle na ten moment.


Aktualną listę krajów na poszczególnych listach możecie na ofichjalnej stronie Ministerstwa pod linkiem TUTAJ Polska na dziś jest oznaczona kolorem pomarańczowym.

Wymagania dla pasażerów z jedną zmianą na plus

Wymagania dotyczące tego, kto może wjechać i na jakich zasadach pozostają niemal w całości bez zmian i możesz o nich przeczytać w moim poście z listopada TUTAJ. Ważną jednak zmianą w stosunku do poprzednich wytycznych jest to, że przed wylotem można wykonać test antygenowy w placówce medycznej i na tej podstawie być wpuszczonym na pokład samolotu do Izraela. Do tej pory konieczny był dość kosztowny test PCR.

A dokładny cytat ze strony Ministerstwa Zdrowia brzmi następująco:

  1. Przed przylotem należy wykonać test PCR do 72 godzin przed wylotem do Izraela. Alternatywnie można wykonać test antygenowy na 24 godziny przed wylotem przy czym test musi być wykonany przez profesjonalistę a nie w warunkach domowych.

  2. Tylko pasażerowie, którzy otrzymali negatywny wynik testu PCR lub testu antygenowego będą wpuszczeni do samolotu. Pamiętaj, że będziesz poproszony o pokazanie oficjalnego dokumentu w języku angielskim.

Jeśli pojawią się nowe informacje z pewnością o nich napiszę. Tymczasem trzymajcie się ciepło i dawajcie znać kto lubi adrenalinę i zamierza kupić bilet na najbliższe miesiące!A poniżej z kącika Syjonisty:


1 komentarz

1 Comment


Gosia N.
Gosia N.
Jan 08, 2022

Przylecę za kilka dni!!

Like
bottom of page